Активісти пам'яткоохоронного хабу «Цегла» розпочали реставрацію двох автентичних вікон, що знаходяться у мурі Головного навчального корпусу КНУ на розі бульвару Тараса Шевченка та вулиці Володимирської.

Завдяки своїм невеликим розмірам ці вікна пережили дві світові війни і декілька реконструкцій, зокрема й на початку 2000-х, коли у Головному корпусі були замінені всі дерев’яні рами на металопластикові. Та через ракетний обстріл середмістя 10 жовтня 2022 року, коли постраждали Головний навчальний корпус, приміщення Навчально-наукового інституту філології, Наукової бібліотеки імені М. Максимовича і частково – хімічного факультету КНУ, вибуховою хвилею пошкодило і ці вікна.

За словами засновника «Цегли» Дмитра Перова, вікна унікальні тим, що у них до цих пір залишилася латунна фурнітура, якої не використовують у віконних конструкціях ще від часів революції 1917 року. І саме наявність цих деталей вказує на їхню історичну цінність.

Тож активісти вже в перші дні після трагедії почали збір коштів на відновлення. 14 та 29 жовтня 2022 року у Просторі «Цегла» відбулися благодійні лекції Івана Стичинського та Тараса Самчука про історію Київського університету. Зібрані кошти було вирішено використати для реставрації найстаріших вікон у мурі Університету.

Нині реставрація лише на початковому етапі. «Завдяки нашому другу реставратору Микиті – ми розкрили перші загадки. Віконна рама мала п’ять шарів фарби. Обережно розкривши кожен з них та підсиливши конструкцію ми відібрали зразки оригінального забарвлення. А завдяки сучасним технологіям вдалося конвертувати цей колір в RGB і зворотньо в палітру сучасних фарб», – розповідає Дмитро Перов.

Попереду ще немало роботи, але активісти вірять, що їм вдасться зберегти ці маленькі часточки історії Київського університету.

Нагадаємо, що під час ракетного обстрілу середмістя було пошкоджено три тисячі квадратних метрів віконних конструкцій та понад тисячу квадратних метрів дверей у чотирьох корпусах. А вже у лютому, завдяки підтримці уряду, допомозі іноземних партнерів та небайдужих громадян вдалося замінити всі пошкодженні вікна центрального кампусу. 

Фото: facebook Дмитро Перов 

Центр комунікацій

Станом на 31 січня 2023 року завдяки коштам, зібраним громадою Механіко-математичного факультету, вдалося встановити майже половину нових вікон, які постраждали у корпусі під час ракетної атаки 31 грудня 2022 року.

Дякуємо всім небайдужим, хто допомагає з відновленням корпусів Виставкового корпусу. Збір триває.

 99491564На Виставковому кампусі Університету побував Тимчасовий повірений у справах Посольства Французької Республіки в Україні пан Бенжамен Роріг, аби особисто побачити руйнівні наслідки падіння уламків російської ракети.

Під час візиту представник Посольства оглянув корпуси природничих та гуманітарних факультетів, ННЦ «Інститут біології та медицини» та Спорткомплекс, які постраждали від масштабного ракетного обстрілу Києва 31 грудня 2022 року. 

Ректор Університету Володимир Бугров розповів пану Бенжамену Рорігу про ушкодження, які зазнали навчальні приміщення КНУ; про процес консервації будівель для уникнення подальших руйнувань; про специфіку відновлення модерністських корпусів КНУ; про згуртованість колективу Університету, завдяки якій уже на 12 січня територія прибрана від битого скла й уламків (було вивезено 20 контейнерів), а вибиті вікна зашиті фанерою та плівкою. Попереду – непростий у плані фінансування шлях відновлення. Проте Університет має багато друзів та партнерів серед ЗВО Європи, які уже готові допомагати – грошима, обладнанням, матеріалами. Таких партнерів багато й серед французьких університетів, втім для початку вони мають погодити допомогу зі своїми державними інституціями. Ректор звернувся з проханням до пана Роріга сприяти у налагодженні процедур міждержавної співпраці. 

Тимчасовий повірений у справах Посольства Французької Республіки в Україні висловив захоплення мужністю та непохитністю українського народу, єднанням університетського колективу. «Я скажу вам так, як казав Президент Макрон у новорічному привітанні: ми будемо допомагати вам до перемоги, розраховуйте на Францію», – наголосив пан Роріг.

Наприкінці зустрічі ректор подякував усьому французькому народові за підтримку. 

Центр комунікацій

Давній друг і партнер Інституту біології та медицини КНУ – ТОВ «Біофарма Плазма» виступив спонсором відновлення будівлі, понівеченої внаслідок падіння уламків російської ракети.

Корпус Навчально-наукового центру «Інститут біології та медицини» зазнав ушкоджень після масованого ракетного удару, який ворог здійснив по Києву 31 грудня 2022 року. Того дня унікальний науковий підрозділ, у приміщеннях якого утримуються лабораторні тварини, залишився без вікон і тепла напередодні морозів. Першу оперативну допомогу надала Профспілка КНУ імені Тараса Шевченка: віварій було врятовано.

Проте обсяг руйнувань, яких зазнав кампус, був надто значним. І тут на допомогу прийшли давні партнери й друзі Інституту – ТОВ «Біофарма Плазма». У скрутний час компанія зробила все можливе для повноцінного відновлення Навчально-наукового центру, виступивши спонсором ремонтних робіт. У будівлі досі встановлюють нові вікна на заміну розтрощеним, але завдяки отриманій допомозі наразі є можливість проводити практичні заняття в полагоджених лабораторіях. Тому загалом йдеться про збереження наукових потужностей Інституту, який неухильно впроваджує в освітню діяльність принцип «Практика понад усе».

Інститут біології не перший рік реалізує спільно із ТОВ «Біофарма Плазма» взаємовигідні партнерські проєкти, зокрема освітні, наукові заходи. Так, у 2021 році було проведено Всеукраїнську учнівську олімпіаду «Біологія – наука майбутнього». Організатори ставили собі за завдання виявляти обдарованих учнів, підвищувати їхній інтерес до вивчення біології, розвивати в них навички дослідницької роботи. У підсумку, через залучення молоді до профільної освіти, така партнерська діяльність була спрямована на формування нового покоління талановитих науковців та практиків у біологічній і біотехнологічній галузях.

Переможці Олімпіади отримали грантову підтримку від ТОВ «Біофарма Плазма» на перший рік навчання при вступі до Київського національного університету імені Тараса Шевченка на визначені спеціальності.

Крім того, біотехнологічна компанія відкриває двері своїх лабораторій для студентів Інституту, що навчаються за освітніми програмами «Біотехнологія» та «Біологія» бакалаврського й магістерського рівня вищої освіти, надаючи їм можливість набувати навички практичної роботи, реалізувати свої науково-практичні проєкти. Викладачі теж мають змогу на базі «Біофарма Плазма» проходити стажування з метою підвищення професійної кваліфікації.

Пліч-о-пліч з друзями і надійними партнерами Навчально-науковий центр «Інститут біології та медицини» впевнено дивиться у майбутнє.

За матеріалами ННЦ «Інститут біології та медицини»  

Центр комунікацій

Університет отримав значну фінансову допомогу від Посольства України в Японії / 在日ウクライナ大使館 на відновлення корпусів. 
Знаково, що очільником Посольства є випускник Механіко-математичного факультету Сергій Корсунський ❤️

Чи важливі ці кошти зараз? ❕Так, адже невідкладне збереження будівель допоможе уникнути подальших руйнувань, а відтак – ще більших витрат. 

Чи має Університет кошти? https://rebuild.knu.ua/ua/donate

За перші 5 днів після ракетної атаки, що завдала шкоди будівлям Університету, на Виставковому кампусі виконано колосальну роботу з розчищення приміщень і території від розбитого скла, а більшість вікон зашито плівкою та фанерою.

Про Ініціативу

Відновлення Університету потребує величезних коштів і зусиль.

Тільки спільними діями ми зможемо подолати наслідки обстрілів країни-терориста і зберегти наші історичні будівлі, цінності та освіту.

Долучайтеся до відновлення університету. Разом до перемоги!

Станьте волонтером! Зробіть внесок

Підписатися

Підпишіться на наші новини про відновлення і оголошення нових проєктів відбудови

Ми в соцмережах

logo fb insta LinkedIn tg