Перші результати ліквідації наслідків терористичного акту рф 10 жовтня 2022 року стали темою брифінгу адміністрації Київського національно університету імені Тараса Шевченка для провідних вітчизняних та закордонних медіа 14 жовтня 2022 року.

На початку зустрічі ректор Володимир Бугров з сумом повідомим про загибель від рекетного обстрілу аспіранта 4 року ННІ публічного управління та державної служби КНУ, полковника поліції, начальника відділу департаменту Кіберполіції Юрія ЗаскокиЗа словами ректора, Юрій опинився в епіцентрі вибуху, коли їхав на роботу на власному автомобілі. Володимир Бугров висловив від спільноти Університету щирі співчуття родині загиблого.

Головні тези бифіну:

  • 10 жовтня Університет не вперше постраждав від російського тероризму. У березні часткових ушкоджень зазнали: факультет інформаційних технологій, ННІ міжнародних відносин / ННІ журналістики, ННІ публічного управління та державної служби (корпуси на вулицях Антона Цедіка, 20 та Академіка Ромоданова 12/2). Повністю зруйноване ізюмське відділення ВСП «Оптико-механічний фаховий коледж».
  • Через варварський ракетний обстріл культурного центру столиці України 10 жовтня постраждали корпуси, які є пам'ятками історії національного значення: Головний (Червоний) навчальний корпус (1842 р.), корпус ННІ філології (1852 р.), корпус Наукової бібліотеки імені М. Максимовича (1940 р.), частково хімічного факультету (1905 р.). Також пошкоджені оранжереї Ботанічного саду імені О.Фоміна, де розташована унікальна колекція тропічних та субтропічних рослин, яка має статус Національного надбання України.
  • У будівлях вибиті двері, пошкоджені стелі та стіни, понад 3000 кв. м. вікон наразі без скла. Перші відновлювальні роботи розпочалися ще 10 жовтня. Завдання – закрити плівкою та фанерою вибиті вікна й двері, щоб зберегти приміщення та ввійти в опалювальний сезон. 
  • Складність робіт в тому, що це – пам’ятки архітектури. Університет замовив експертні оцінки будівельників, фахівців з охорони пам’яток архітектури. Остаточна ціна питання ще не обрахована. Оцінка завданих матеріальних збитків триває.
  • Університет звернувся до органів державної влади. Підтримку отримали. З резервного фонду Кабінету Міністрів України виділять перший транш розміром 15 млн грн на вікна й двері.
  • Студенти-волонтери, співробітники допомагають прибирати. Університет отримуємо багато слів підтримки, донатів. Батько Дениса Антіпова – випускника та викладача КНУ, лейтенанта аеророзвідки 95-ої окремої десантно-штурмової бригади, який загинув у бою за Україну на початку травня 2022 року, – перерахував на Університет 100 тис грн. Цим коштом буде першочергово відновлено Центр корейської мови та літератури імені Дениса. «Для нас це питання честі – відбувати Центр імені нашого Героя».

Допомогти університету з відновленням будівель можна за офіційними рахунками:

Платіжні реквізити в Україні: https://www.knu.ua/news/12437

Платіжні реквізити для зарахування коштів в іноземній валюті (АТ «Ощадбанк»): https://www.knu.ua/news/12438

Відео зустрічі https://youtu.be/s1F88lN0PGY

Про Ініціативу

Відновлення Університету потребує величезних коштів і зусиль.

Тільки спільними діями ми зможемо подолати наслідки обстрілів країни-терориста і зберегти наші історичні будівлі, цінності та освіту.

Долучайтеся до відновлення університету. Разом до перемоги!

Станьте волонтером! Зробіть внесок

Підписатися

Підпишіться на наші новини про відновлення і оголошення нових проєктів відбудови

Ми в соцмережах

logo fb insta LinkedIn tg