За перші 5 днів після ракетної атаки, що завдала шкоди будівлям Університету, на Виставковому кампусі виконано колосальну роботу з розчищення приміщень і території від розбитого скла, а більшість вікон зашито плівкою та фанерою.

Відразу після закінчення повітряної тривоги 31 грудня 2022 року служби адміністративно-господарської частини Університету розпочали перевірку приміщень та фіксування пошкоджень. А вже вранці 1 січня 2023 року на Виставковому кампусі зібралися сотні шевченківців, які взялися прибирати скло та розчищати приміщення від будівельного сміття.

 «Сьогодні, 1 січня, професори, доценти, асистенти, співробітники, студенти, аспіранти, випускники зібралися тут і власноруч наводять порядок після того безладу, який створила сусідня держава. Тому закликаю усіх нас об’єднатися і докласти усіх зусиль для того, щоб ми відновили наш Університет і він став ще кращим. Ми розуміємо, що попереду багато роботи, і ми готові її робити. Найголовніше, що всі люди, які перебували в цей час у кампусі, живі, а все інше ми спільними зусиллями, за підтримки держави і благодійників відновимо. Дякуємо Збройним Силам України, усім захисникам та захисницям, що тримають небо над нами і боронять Україну», – зазначає ректор Володимир Бугров.

Студенти об’єднувалися у соціальних мережах і приходили великими гуртами, щоб допомогти. За їхніми словами, це найменше, що вони можуть зробити сьогодні для рідного університету.

«Для кожного шевченківця сьогоднішня допомога – це справді обов’язок», – говорить Ксенія Семеняк, випускниця історичного факультету, яка також не змогла лишитися осторонь і доєдналася до прибирання Спортивного комплексу, що зазнав найбільших ушкоджень.

Велику допомогу у відновленні із першого дня здійснюють і курсанти Військового інституту КНУ, які задіяні у роботах на всіх пошкоджених об’єктах.

Ті ж, хто не зміг долучитися фізично, підтримують університет матеріально. Адже збитки, спричинені падінням ракети, у рази перевищуватимуть ті, що були завдані корпусам центрального кампусу 10 жовтня 2022 року. Для цього в Університеті відкрито благодійні рахунки.

Завдяки спільним зусиллям шевченкової громади за перші дні вдалося звільнити приміщення та територію пошкоджених корпусів від десятків тонн розбитого скла, а вибиті вікна – зашити фанерою і плівкою.

«За два дні два факультети – географічний і психології – практично завершили тимчасову заміну вікон. Якби не вимкнення світла, то вже сьогодні можна було б ставити крапку на цьому етапі. Щире спасибі всім людям, які підтримали нас у надзвичайній ситуації. Разом ми – сила!», – написав у своєму фейсбуці декан факультету психології Іван Данилюк, який як і більшість керівників підрозділів, що постраждали, власноруч працював над тим, щоб якомога швидше закрити вибиті вікна, бо вже у найближчі дні синоптики прогнозують істотне зниження температури.

У цих обставинах найгірша ситуація зі Спортивним комплексом. Там за рішенням господарських служб довелося повністю вимкнути систему опалення для її збереження.

Вкотре родина шевченкового університету доводить, що завдяки згуртованості і підтримці один одного ми здатні до неймовірних результатів. Віримо в ЗСУ, наближаємо Перемогу, відновлюємо Університет!

Центр комунікацій

Про Ініціативу

Відновлення Університету потребує величезних коштів і зусиль.

Тільки спільними діями ми зможемо подолати наслідки обстрілів країни-терориста і зберегти наші історичні будівлі, цінності та освіту.

Долучайтеся до відновлення університету. Разом до перемоги!

Станьте волонтером! Зробіть внесок

Підписатися

Підпишіться на наші новини про відновлення і оголошення нових проєктів відбудови

Ми в соцмережах

logo fb insta LinkedIn tg