Тривають відновлювальні роботи будівель Університету, які постраждали від ракетних обстрілів 10 жовтня 2022 року.

 

Відразу після трагедії господарські служби розпочали обстеження приміщень та ліквідацію наслідків руйнувань, а до прибирання скла і будівельного сміття долучилися усі небайдужі працівники Університету.

Протягом першого тижня понад 50 працівників відділу капітальних та поточних ремонтів, відділу головного енергетика, аварійно-диспетчерської служби, відділу технічної документації та технічного нагляду, відділу головного механіка, центру логістики та транспортного обслуговування,  кріогенного комплексу, господарських служб факультету радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем, фізичного, географічного, економічного факультетів, ННІ філології й ННІ геології, Інституту післядипломної освіти, а також Наукової бібліотеки імені М. Максимовича та студмістечка працювали у посиленому режимі, адже всі постраждалі будівлі Університету – це пам’ятки історичного значення, тому задля їхнього збереження потрібно було якомога швидше здійснити всі необхідні роботи з консервації. Тож працівники Університету, не шкодуючи сил і часу, за короткий термін здійснили прибирання приміщень та зашили всі віконні отвори фанерою, ДВП і плівкою. За підрахунками спеціалістів, у 4 корпусах Університету зазнали пошкоджень понад 3000 квадратних метрів вікон.

Долучилися до робіт і студенти. Вже на другий-третій день після ракетного обстрілу за власною ініціативою студенти ННІ філології, ННІ права, філософського факультету та деяких інших, групами по 20 осіб почали допомагати із наведенням ладу в будівлі Наукової бібліотеки. Вони не лише виносили сміття, а й допомагали з переміщенням бібліотечних фондів із тих приміщень, які зазнали ушкоджень найбільше. Три дні відбувалося переміщення Фонду стародруків, який налічує майже 7000 екземплярів. Для цього робітники бібліотеки спільно зі студентами створили умовний конвеєр і по одному екземпляру передавали фоліанти з другого поверху бібліотеки до цокольних приміщень, куди тимчасово переміщені бібліотечні фонди.

За словами директора Наукової бібліотеки Олега Сербіна, така допомога від студентів була дуже цінною, адже для хлопців, які прийшли на допомогу, позносити сміття з горішніх поверхів або перенести книги було набагато легше, ніж співробітницям бібліотеки.

Проректор Олег Федевич наголошує: спільна праця допомагає не лише згуртувати колектив університету, а й значно економить витрати на подібних роботах. Адже кошти на відновлення корпусів університету потрібні значні. Тільки на матеріали для зашиття розбитих вікон ДВП та плівкою для захисту будівель від дощів та холодів із власних резервів Університету залучено понад 1,3 млн гривень. В цілому ж за результатами експертизи для повної відбудови історичних корпусів Університету знадобиться майже 100 млн гривень.

Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням від 18 жовтня 2022 року виділив 27 млн  гривень Міністерству освіти і науки України на відновлення адміністративної будівлі Міністерства освіти і науки за адресою: бульвар Тараса Шевченка, 16, будівель Київською національного університету імені Тараса Шевченка за адресами: вул. Володимирська, 58, вул. Володимирська, 60, бульвар Тараса Шевченка, 14, вул. Льва Толстого, 12, та будівлі Київського фаховою коледжу зв’язку за адресою: вул. Леонтовнча, 11. Кошти нададуть із резервного фонду держбюджету.

Університет також звернувся до всіх небайдужих з проханням про допомогу у відновленні відомих у всьому світі будівель.

За два тижні на рахунки КНУ вже надійшло близько 1 млн гривень від фізичних осіб. Сума платежів варіюється від 30 до 100 тис. гривень.

«Ми розуміємо, що держава зараз основне спрямовує на фронт. Тому теж шукаємо гроші. Подаємося на грантові проєкти, збираємо кошти. Важлива кожна копійка», – зазначає ректор Володимир Бугров.

Родина Шевченкового університету безмежно вдячна всім, хто підтримує нас у ці важкі часи. Завдяки вашій небайдужості та допомозі ми вистоїмо й відновимося, а результати вашої підтримки ви зможете спостерігати не лише у відбудованих корпусах, а й у відчутних успіхах української вищої освіти у відданій праці на благо України!

Довідково:

За час повномасштабної війни рф проти України, окрім історичних будівель, зазнали ушкоджень такі об'єкти КНУ імені Тараса Шевченка: часткові руйнування – корпуси Факультету інформаційних технологій, Навчально-наукових інститутів міжнародних відносин та журналістики, Навчально-наукового інституту публічного управління та державної служби (на вулицях Антона Цедіка, 20 та Академіка Ромоданова 12/2), пошкоджені оранжереї Ботанічного саду імені О. Фоміна. Повністю зруйноване Ізюмське відділення ВСП "Оптико-механічний фаховий коледж". На відновлення інфраструктури Університету може піти не один рік.

Центр комунікацій

Про Ініціативу

Відновлення Університету потребує величезних коштів і зусиль.

Тільки спільними діями ми зможемо подолати наслідки обстрілів країни-терориста і зберегти наші історичні будівлі, цінності та освіту.

Долучайтеся до відновлення університету. Разом до перемоги!

Станьте волонтером! Зробіть внесок

Підписатися

Підпишіться на наші новини про відновлення і оголошення нових проєктів відбудови

Ми в соцмережах

logo fb insta LinkedIn tg