Корпус Навчально-наукового інституту філології став першою адміністративною будівлею Києва, яка отримала нові вікна після ракетного обстрілу середмістя 10 жовтня 2022 року.

З нагоди закінчення виконання першого етапу відновлювальних робіт, що фінансуються Турецьким урядом, у приміщеннях КНУ, 19 грудня 2022 року відбулася зустріч Надзвичайного та Повноважного Посла Турецької Республіки в Україні Ягмура Ахмета Гюльдере та ректора КНУ Володимира Бугрова.

«10 жовтня ми зазнали величезних руйнацій, але важливо те, що не постраждали люди. Ця ситуація яскраво продемонструвала, хто насправді є друзями. І я хочу через його Високоповажність пана Посла подякувати почесному доктору КНУ імені Тараса Шевченка, Президенту Турецької Республіки пану Реджепу Тайїпу Ердогану, уряду Туреччини, а також турецькому народу. Завдяки нашим друзям зараз усе відновлено, щоби викладачі, студенти і співробітники мали можливість працювати і навчатись у чудовому приміщенні нашого Інституту філології. Також хочу подякувати всім хоробрим захисникам, завдяки мужності яких ми сьогодні можемо тут зібратися», – наголосив ректор КНУ Володимир Бугров.

Надзвичайний та Повноважний Посол Турецької Республіки в Україні Й.В. пан Ягмур Ахмет Гюльдере зауважив: «Одним із найкрасивіших міст світу є Київ. А одним з найвідоміших символів міста є цей чудовий корпус Університету Шевченка. Я можу з впевненістю сказати, що Київський національний університет – один із найнадійніших партнерів посольства Туреччини в Україні. Чимало заходів, які організовувало посольство, проходили саме в приміщенні Інституту філології. Тому, коли трапилася трагедія, ми відразу подумали, чим можемо допомогти. Вірю у розвиток подальшої співпраці між нашими країнами. Бажаю, щоб наступного разу ми з вами зустрічалися саме для реалізації нових проєктів, а не для загоєння наших ран».

Відповідно до Угоди, підписаної 9 листопада 2022 року між Київським національним університетом імені Тараса Шевченка та Координаційним Офісом Турецького Агентства зі співробітництва та координації  (TІKA), турецькою стороною у рамках проєкту міжнародної технічної допомоги «Здійснення внеску в інфраструктуру освіти України» було профінансовано ремонт металопластикових вікон в будівлі ННІ філології КНУ. Наразі замінено всі пошкоджені вікна, що дасть змогу зберегти історичну будівлю від зимової негоди. За словами координатора програм TІKA в Україні Джунейта Есмера, у співпраці зі службами Університету здійснити відновлювальні роботи вдалося за 45 днів.

Після офіційної частини гості разом з керівництвом та студенством Університету оглянули відновлені приміщення ННІ філології. Зокрема, відвідали Турецький центр інформації та досліджень і Центр кримськотатарської мови та літератури.

Зауважимо, що співпраця з Турецьким Агентством зі співробітництва та координації (TІKA) стала першою подібною допомогою у відновленні пошкоджених корпусів Університету на міждержавному рівні.

Центр комунікацій

Про Ініціативу

Відновлення Університету потребує величезних коштів і зусиль.

Тільки спільними діями ми зможемо подолати наслідки обстрілів країни-терориста і зберегти наші історичні будівлі, цінності та освіту.

Долучайтеся до відновлення університету. Разом до перемоги!

Станьте волонтером! Зробіть внесок

Підписатися

Підпишіться на наші новини про відновлення і оголошення нових проєктів відбудови

Ми в соцмережах

logo fb insta LinkedIn tg