Активісти пам'яткоохоронного хабу «Цегла» розпочали реставрацію двох автентичних вікон, що знаходяться у мурі Головного навчального корпусу КНУ на розі бульвару Тараса Шевченка та вулиці Володимирської.

Завдяки своїм невеликим розмірам ці вікна пережили дві світові війни і декілька реконструкцій, зокрема й на початку 2000-х, коли у Головному корпусі були замінені всі дерев’яні рами на металопластикові. Та через ракетний обстріл середмістя 10 жовтня 2022 року, коли постраждали Головний навчальний корпус, приміщення Навчально-наукового інституту філології, Наукової бібліотеки імені М. Максимовича і частково – хімічного факультету КНУ, вибуховою хвилею пошкодило і ці вікна.

За словами засновника «Цегли» Дмитра Перова, вікна унікальні тим, що у них до цих пір залишилася латунна фурнітура, якої не використовують у віконних конструкціях ще від часів революції 1917 року. І саме наявність цих деталей вказує на їхню історичну цінність.

Тож активісти вже в перші дні після трагедії почали збір коштів на відновлення. 14 та 29 жовтня 2022 року у Просторі «Цегла» відбулися благодійні лекції Івана Стичинського та Тараса Самчука про історію Київського університету. Зібрані кошти було вирішено використати для реставрації найстаріших вікон у мурі Університету.

Нині реставрація лише на початковому етапі. «Завдяки нашому другу реставратору Микиті – ми розкрили перші загадки. Віконна рама мала п’ять шарів фарби. Обережно розкривши кожен з них та підсиливши конструкцію ми відібрали зразки оригінального забарвлення. А завдяки сучасним технологіям вдалося конвертувати цей колір в RGB і зворотньо в палітру сучасних фарб», – розповідає Дмитро Перов.

Попереду ще немало роботи, але активісти вірять, що їм вдасться зберегти ці маленькі часточки історії Київського університету.

Нагадаємо, що під час ракетного обстрілу середмістя було пошкоджено три тисячі квадратних метрів віконних конструкцій та понад тисячу квадратних метрів дверей у чотирьох корпусах. А вже у лютому, завдяки підтримці уряду, допомозі іноземних партнерів та небайдужих громадян вдалося замінити всі пошкодженні вікна центрального кампусу. 

Фото: facebook Дмитро Перов 

Центр комунікацій

Про Ініціативу

Відновлення Університету потребує величезних коштів і зусиль.

Тільки спільними діями ми зможемо подолати наслідки обстрілів країни-терориста і зберегти наші історичні будівлі, цінності та освіту.

Долучайтеся до відновлення університету. Разом до перемоги!

Станьте волонтером! Зробіть внесок

Підписатися

Підпишіться на наші новини про відновлення і оголошення нових проєктів відбудови

Ми в соцмережах

logo fb insta LinkedIn tg