10 жовтня 2022 року, у день найбільшого з 24 лютого масованого ракетного обстрілу Києва та ще 14 регіонів України, зазнали значних пошкоджень будівлі Університету.

Про прохання підтримати вуз ідеться у повідомленні на сторінці у соцмережі Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
 
В університеті говорять, що постраждали та потребують відновлення будівлі, які розташовані у самому центрі столиці.:
 
  •  Головний (Червоний) навчальний корпус (1842 року будівництва),
  •  Жовтий корпус Навчально-наукового інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка (1852 року),
  •  корпус Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича КНУ Тараса Шевченка (1940 р.),
  •  частково будівля Хімічного факультету КНУ імені Тараса Шевченка (1905 р).
Всі вони є пам’ятками історії національного значення.

 

Також пошкоджені оранжереї Ботанічного саду імені О.Фоміна, де розташована унікальна колекція тропічних та субтропічних рослин, яка має статус Національного надбання України.
 
Університет, який з початку повномасштабного вторгнення росії ні на день не припиняв свою діяльність, одразу після ракетної атаки розпочав відновлювальні роботи. Попереду осінньо-зимовий період, тому першочерговим завданням є збереження будівель не лише як корпусів Університету, а й як архітектурних пам’яток.
 
“Нас чекає велика робота, до якої ми готові, та значні фінансові вкладення, до яких, на жаль, ні.
Ми відкриваємо збір коштів на відновлення будівель Університету. У призначенні платежу обов’язково вкажіть “благодійна допомога на відновлення будівель внаслідок ракетного обстрілу”, –  зауважують в університеті.
 
Офіційні рахунки:
Платіжні реквізити в Україні
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
р/р UA188201720313271002301014095
відкритий в ДКСУ
код установи банку 820172
код в ЄДРПОУ 02070944
 
Нагадаємо, російські окупанти  10 жовтня влаштували масований ракетний обстріл України, який не обійшов стороною столицю і пристоличний регіон. У Києві вранці пролунали кілька вибухів у Шевченківському і Солом’янському районах, є травмовані і загиблі. 

Зокрема, відомо, ракети розбомбили дитячий майданчик у Києві і пошкодили музей Ханенків, також є влучання в об’єкти інфраструктури та скляний міст.

На залізничному вокзалі вибуховою хвилею було пошкоджено вікна. Через ракетний обстріл у метро зупинили поїзди – станції працювали як укриття.

Станом на 10:21 було відомо про 12 постраждалих та 5 загиблих внаслідок ракетних атак. Мер Києва просить киян не виїжджати сьогодні у місто. Рятувальники показали, як ліквідовують наслідки обстрілів.

Про Ініціативу

Відновлення Університету потребує величезних коштів і зусиль.

Тільки спільними діями ми зможемо подолати наслідки обстрілів країни-терориста і зберегти наші історичні будівлі, цінності та освіту.

Долучайтеся до відновлення університету. Разом до перемоги!

Станьте волонтером! Зробіть внесок

Підписатися

Підпишіться на наші новини про відновлення і оголошення нових проєктів відбудови

Ми в соцмережах

logo fb insta LinkedIn tg