Російська каральна операція проти Києва і інших великих міст України поки припинилася після запуску 83 ракет і безпілотників. Українські сили протиповітряної оборони кажуть, що збили 43 цілі.
Як пише італійське видання La Repubblica, на даний час вже деякі речі почали прояснятися. Перш за все, Москва завдала удар по цілях, які не мають стратегічного військового значення. Але вони все одно важливі, тому що мають культурну вагу. Скляний міст над Дніпром, який часто збирає сотні українців, які приходять помилуватися київським краєвидом, вцілів лише тому, що російські ракети не відрізняються особливою точністю. Університет, який носить ім’я видатного українського поета Тараса Шевченка, стоїть в самому центрі столиці. Тут же розташований і пам’ятних політику і інтелектуалу Михайлу Грушевському. І це лише деякі з тих місць, на які впали ракети в рамках російської помсти за вибух на Кримському мосту, який в Росії вважають культурним символом своєї гегемонії.
Загалом, об’єкти, які постраждали від ракет Москви, нагадують, що з лютого, коли почалося вторгнення, Кремль також переслідує мету скасувати саму українську культури і поглинути українців і Україну так, ніби вони взагалі не мають окремої ідентичності.
Другий висновок, який можна зробити сьогодні, - це те, що українська система ППО все ще недостатньо ефективна. І зброї, яку відправили союзники, не достатньо. Міста завжди дуже уразливі до російських атак. Видання пише, що впродовж останніх місяців США передали деяку техніку, здатну перехоплювати російські ракети. Але ніхто не може дати стовідсоткову гарантію, якщо Москва вирішить запустити таку велику кількість ракет, що шанси перехопити їх просто радикально зменшаться.
Третій важливий нюанс полягає в тому, що Росія застосувала іранські безпілотники-камікадзе, про що сказав президент Володимир Зеленський. Вони відносно дешеві і здатні нести боєголовки за сотні кілометрів. В Ємені армія хуситів, яку підтримує Іран, застосовувала ці системи проти нафтопереробних заводів Саудівської Аравії. Коли іранські безпілотники літають низько, їх важко перехопити. Перша поставка цих пристроїв відбулася в кінці серпня. Вони потенційно можуть компенсувати Росії ракети, запаси яких закінчуються. Звісно, іранська зброя не така нищівна, але вона й дешевша.
La Repubblica пише, що в Україні, схоже, розгортається той сценарій війни, про який багато говорили у військових колах впродовж останніх років. Згідно з цим сценарієм, рій з великої кількості безпілотників повинен здолати повітряну оборону суперника і дістатися туди, куди ракети не долетіли б. Сьогодні іранські безпілотники вдарили по Києву з Білорусі, територія якої може послужити вигідною відправною точкою через географічну близькість.
«Іранські безпілотники з Білорусі - схоже, та система міжнародних відносин і васалітету, яку культивував Путін впродовж останніх років, продовжує приносити плоди», - пише видання.
Четвертий висновок говорить про новий рівень жорстокості Москви, яка почала завдавати удари по людним районам в центрі української столиці. Досі такого не відбувалося. La Repubblica порівнює такий російський підхід з застосуванням тактичної ядерної зброї і допускає, що, цілком можливо, такі удари стануть альтернативою ядерного варіанту для Кремля.