Турецька Республіка долучиться до відбудови корпусу ННІ філології, який постраждав унаслідок масованого ракетного обстрілу середмістя Києва 10 жовтня 2022 року.

Про це йдеться в Угоді в рамках проєкту міжнародної технічної допомоги «Здійснення внеску в інфраструктуру освіти України», яку підписано між Київським національним університетом імені Тараса Шевченка та Турецьким Агентством зі співробітництва та координації (TІKA) у ході офіційного візиту Надзвичайного та Повноважного Посла Турецької Республіки в Україні Й.В. пана Ягмура Ахмет Гюльдере до Університету 9 листопада 2022 року.

Tur1Разом із Надзвичайним та Повноважним Послом Турецької Республіки завітали координатор Турецького Агентства зі співробітництва та координації (TІKA) Джунейт Есмер та директор Інституту імені Юнуса Емре Іхсан Демірбаш.

КНУ репрезентували: ректор Володимир Бугров, проректор з адміністративно-господарської роботи Олег Федевич, директор ННІ філології Григорій Семенюк, його заступники Сергій Скрильник і Ганна Звонко, завідувачка кафедри тюркології Ганна Спотар-Аяр, начальник Відділу міжнародних зв’язків Роман Петюр та його заступниця Надія Серьогіна.

Надзвичайний та Повноважний Посол Турецької Республіки в Україні Й.В. пан Ягмур Ахмет Гюльдере привітав зі святом української писемності та мови всіх присутніх. У своєму слові пан Посол зауважив, що неодноразово відвідував Університет до повномасштабної агресії росії проти України. «Зараз, у складний для вас час, ми з вами. І перебування разом із вами сьогодні в одній кімнаті є свідченням готовності надати допомогу. Ми хочемо й надалі розвивати тюркологію у КНУ. Ми з вами в цю зиму. І якнайшвидше допоможемо відремонтувати авдиторії та кафедру тюркології, що постраждали через ракетний удар цієї осені». 

«Наш університет має славетну історію, сторінки якої зокрема пишемо й ми. На жаль, ми є очевидцями воєнної історії, яка торкнулася кожної сім'ї, родини, зокрема й університетської. 10 жовтня 2022 року Університет було пошкоджено внаслідок ракетного удару. Постраждалих немає, але будівлі університету – Головний корпус, Наукова бібліотека імені М. Максимовича, Навчально-науковий інститут філології, хімічний факультет, будівлі Ботанічного саду імені О. Фоміна – потребують ремонту. У приміщеннях немає вікон, пошкоджено двері, стелю та стіни. На щастя, у той час студенти були на навчанні зі застосуванням технологій дистанційного зв'язку. Приємно, що в такі часи нас підтримують наші партнери і друзі – Посольство Турецької Республіки та ТІКА», – зазначив ректор Володимир Бугров.

Під час візиту турецька делегація відвідала пошкоджений корпус ННІ філології, де оглянула приміщення кафедри тюркології, Турецького центру інформації та досліджень та Центру кримськотатарської мови та літератури. Там же відбулося офіційне підписання Угоди.

Співпраця з Турецьким Агентством зі співробітництва та координації (TІKA) стала першою подібною допомогою у відновленні пошкоджених корпусів Університету на міждержавному рівні.

Про Ініціативу

Відновлення Університету потребує величезних коштів і зусиль.

Тільки спільними діями ми зможемо подолати наслідки обстрілів країни-терориста і зберегти наші історичні будівлі, цінності та освіту.

Долучайтеся до відновлення університету. Разом до перемоги!

Станьте волонтером! Зробіть внесок

Підписатися

Підпишіться на наші новини про відновлення і оголошення нових проєктів відбудови

Ми в соцмережах

logo fb insta LinkedIn tg